Praktický seminář stavby hliněné pece na chleba

11. - 13. května 2017

Sníte o pečení vlastního chleba, nebo již pečete vlastní kváskový chleba?

A co si postavit vlastní hliněnou pec na chleba? My Vás to naučíme!

 Hliněná pec je hotový poklad domácnosti. Chléb z takovéto pece je zcela jedinečný, voňavý a křupavý, prostě boží dar. Účastí na kurzu stavby hliněné pece v Ekocentru Loutí se naučíte, jak si postavit vlastní hliněnou pec a zároveň se prakticky seznámíte  s metodami přírodního stavitelství.  Vyzkoušíte si práci s hlínou, slámou, kamenem. Pomocí těchto starých osvědčených stavebních materiálů a technik budeme stavět velkou hliněnou pec pro pravidelné pečení chleba a pizzy v ekocentru. Stejnými postupy, kterými se staví hliněná pec, můžete postavit i hliněný dům. Součástí kurzu stavby hliněné pece je proto i podrobnější teoretický výklad použití hlíny jako stavebního materiálu.

Termín semináře: 11. -13. Května 2017pec

Program semináře:

Pátek: 16:00 příjezd ubytování v Ekocentru

17:00 přípravné práce

 20:00 večerní povídání o hlíně

Sobota: 8:00 snídaně 

9:00 příprava materiálu, zahájení stavby

13:00 oběd

14:00 -18:00 pokračování stavby

20:00 – povídání o přírodním stavitelstvípec II.

Neděle: 8:00 snídaně

9:00 pokračování stavby

13:00 oběd

14:00 – 17:00 dostavba pece a úklid

Cena semináře : 3108,-Kč

Lektor: Tomáš Sharam Kramár  www.sharam.cz

V ceně je zahrnuto lektorné, materiál na stavbu pece, ubytování ve čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, čerstvé vegetariánské jídlo z naší kuchyně -  plná penze a spočinutí v krásném nově vzniklém ekocentru uprostřed slapských lesů a luk.

Budeme s na Vás moc těšit tým ekocentra Loutí

 

Masopust v Ekocentru Loutí - sobota 4. března

Zveme Vás na Masopust do Ekocentra Loutí. Připojte se k nám na první jarní akci pro veřejnost. Užijete si spoustu zábavy, dozvíte se něco o tradicích masopustu a zažijete krásné divadlo, které nebude jen pro děti. 

 

masopust Loutí (1)

Kurz  komunikačních dovedností pro pedagogy i ostatní

17. - 19. března 2017 

Umění mluvit, aneb kdo jsem a co chci říci světu

Kurz vede Eva Elxa. 

portrait.1.1485789616 Vždy jsem se chtěla věnovat tvorbě, divadlu, herectví, psaní, tanci, zkrátka umění a odjakživa jsem to chtěla dělat proto, abych tímto způsobem poznávala svůj život, lidi a svět kolem sebe a chtěla jsem se o své poznání a vize rozdělit s ostatními skrze sdílení mých představení. Od malička jsem vnímala věci jiným skryté, viděla, co ostatní nevidí a tyto jevy mě odjakživa fascinovaly. Tvorba byla na začátku také formou, jak se s těmito svými schopnostmi, se svým darem vyrovnat.
Časem jsem zjistila, že moje tvorba a působení má na lidi kolem mě léčivý účinek, a tak jsem se rozhodla se této své zálibě věnovat jako povolání. Na své cestě jsem zažila a stále zažívám mnoho dobrodružství a potkala a stále potkávám také mnoho zajímavých a inspirativních lidí, z nichž několik zásadně ovlivnilo moje směřování a vývoj. Byli to Jaroslav Dušek, Hana Smrčková, Jaroslav Pížl, Feng Jun Song, Frank van de Ven, Min Tanaka, Miloš Forman, Peter Brook, Alekos Kufudakis, Olga Sommerová a další. Můj zájem a rozhodnutí mě přivedly nejprve ke studiu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, poté k hraní divadla, k tanci a k vlastní autorské tvorbě v divadle PAP a také k učení. Deset let jsem vyučovala herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a vedla divadelní, pohybové a prožitkové semináře. 

Ve své vlastní tvorbě v divadle PAP se věnuji především autorskému divadlu a divadelní improvizaci a vedení různých tvůrčích seminářů pro veřejnost.