Dětský klub Dešťovka v Ekocentru Loutí

13. června k nám do ekocentra zavítal neveklovský dětský klub Dešťovka. Ekocentrum mělo pro předškolní děti připravený program "Když objímám strom", zdravou svačinku a výborný oběd. Program pomocí hudby, aktivního hraní na hudební nástroje a pohybových aktivit děti naučí vnímat strom jako živou bytost. Strom je bytost která dýchá, je moudrá a může být náš kamarád a rádce. 

Přijeďte s mateřskou školou, dětskou skupinou nebo lesní školkou k nám do Ekocentra na jednodenní nebo vícedenní program. Určitě se Vám bude u nás líbit. Více v záložce Naše nabídka - pro školy

Škola v přírodě v Ekocentru Loutí - ideální místo pro vaše děti

29. 05.- 02. 06. 2017
Třeťáci Waldorfské sekce ze Základní školy Dědina strávili poslední květnový týden v našem Ekocentru Loutí.
Týden plný slunce, koupání ve slapské přehradě, pozorování orlů mořských a vůně heřmánku, to vše a ještě více zažili děti z pražské školy.  Ekocentrum Loutí dětem nabídlo nejen komfortní bydlení v nově zařízené budově ekocentra s výbornou domácí a zdravou kuchyni našich kuchařů, ale také absolvovali část výukového programu Náš Dvůr, kde se dozvěděli jak se získávalo a zpracovávalo textilní vlákno na výrobu oděvů, plátna, lan a provazů z rostliny konopí setého.
 
Děti si sami vyzkoušeli, jak v minulosti nebylo snadné získat vlákno na přízi, nebo vyrobit provaz. Ochutnali konopná semínka a olej a zjistili co je to pazdeří. Zábavnou a naučnou formou a vlastní zkušeností si prožili, že nic není samozřejmost a vše čím se obklopujeme vychází z Matky přírody. Dětem se v ekocentru moc líbilo a za to jsme moc rádi. 
Budeme se těšit na další školu, která přijede ochutnat esenci našeho Ekocentra a  našich výukových programů. 
Krásné léto Vám přeje tým Ekocentra Loutí.

29. května 2017: Seznamte se s novými Strážci Země! 

Školní výlet ZŠ Krhanice - ochutnávka programu "Strážci Země"
 
Minulý týden se v Ekocentru Loutí sešlo 17 sedmáků z krhanický základní školy, kteří se stali učedníky Strážců Země. Dětem byli ve výukovému programu odkryty základní principy koloběhu látek a energii v ekosystémech a získali kód k propojení se Zemí. Počasí nám moc přálo a všichni byli spokojeni. 
 
Jedineční prožitkový program Ekocentra Loutí, Strážci Země napomáhá k navrácení zájmu děti i dospělých o přírodu jako takovou. Umožňuje nám naladit se na své orientační a pozorovací schopnosti v krajině a přirozeně vnímat přírodní prostředí jako zdroj informací a poznání.
 
Děkujeme dětem za návštěvu u nás!
 
Podívejte se na naše výukové programy aktuální program přijeďte k nám, ekocentrum je zde pro vás!
strazci

Masopustní veselice v Ekocentru Loutí 4.března 2017

První březnovou sobotu se do Ekocentra Loutí sjelo několik desítek rodin s dětmi na masopustní veselici, průvod a hostinu. Program Masopustu byl velmi pestrý. Po vydařeném masopustním průvodu obcí Loutí a utopením basy v místním rybníku, si návštěvníci ekocentra užili divadelní představení "O neposedných kůzlátkách" v podání divadla Pruhované panenky . Mezi tím, co byly děti uhranuty divadelním představením a kreativními dílničkami na tvorbu loutek, si rodiče a ostatní účastníci poslechli přednášku o masopustních tradicích od Jana Víta Trčky, člena národopisné komise Asociace muzeí a galerií ČR a užili dudácké folklorní vystoupení manželů Janečkových z Janečkovi dudácké školy Praha. Děkujeme, že jste všichni dorazili na náš program a podpořili tak Ekocentrum Loutí a jeho aktivity.

Zima v ekocentru Loutí

2017-03-04-8159u

Masopust Ekocentrum Loutí 4. března 2017

První březnovou sobotu se do Ekocentra Loutí sjelo několik desítek rodin s dětmi na masopustní veselici, průvod a hostinu. Program Masopustu byl velmi pestrý. Po vydařeném masopustním průvodu obcí Loutí a utopením basy v místním rybníku, si návštěvníci ekocentra užili divadelní představení „O nezbedných kůzlátkách“ v podání divadla Pruhované panenky . Mezi tím, co byly...

2016-12-31-7129b

Zima Ekocentrum Loutí 2016/2017

V krutých, ale krásných zimních dnech se připravujeme na zahájení prvních jarních prací v ekocentru. Topíme a připravujeme programy pro školy i veřejnost, aby se u nás všichni mnoho věcí dozvěděli, naučili, prožili a svými zkušenostmi z Loutí obohacovali své okolí, kamarády, rodiče i prarodiče, učitele a uředníky. No prostě máte se na co těšit,...

podzim-06

Zabydlujeme a sázíme bylinky

souhlas-s-uzivanim

Máme souhlas s užíváním!

Tak jsme po odstranění nedostatků z kolaudační prohlídky získali souhlas s užíváním! Je to tedy důležitý moment a můžeme začít s provozem. Proběhla již také úspěšně první testovací víkendová akce pro 25 lidí.

Pred kolaudaci 02

Před kolaudací

30.8. nás čeká kolaudace, držte nám prosím palce ať proběhne vše hladce. Díky.

Stavba kveten 05

Stavba v květnu

I v květnu stavba rychle postupuje a je již vidět mnoho dokončených částí.

Chopra 01

Šťastné Česko a Deepak Chopra

Minulý týden ve středu a ve čtvrtek jsme navštívili dvě akce, den na podporu hrubého domácího štěstí Šťastné Česko a seminář Deepak Chopra – The Soul Of Leadership. Měli jsme možnost na obou akcích prezentovat Ekocentrum Loutí a Projekt Restart. Tímto velmi děkujeme organizátorům za možnost se na akcích prezentovat! S nadací Šťastné Česko budeme...

Stavba duben 05

Jak to vypadá na stavbě v dubnu.

Stavba ekocentra pokračuje velmi rychle, každým dnem jsou vidět změny. Pokračuje se v montáži fasádních palubek a tak stavba začíná již dostávat finální podobu. Dokončuje se konstrukce krovu v místě průniku obou budov.

Vila 02

Vila

Pronajímáme si krásnou vilku v zadní části Loutí! Nechť je místem, kde se i během podzimu a zimy můžeme ve větším počtu setkávat a společně tvořit.

Vyklizeni 05

Vyklízení

Přišel leden 2015 a věci se začaly hýbat. Dvě maringotky nám poskytly příjemné zázemí pro práce, které bylo třeba z naší strany udělat, než nastoupí stavební firma. Kolem celé stavby, tedy i mezi statkem a maringotkami vyrostl plot, jsme trochu jako v ZOO. Pepa sledoval, jak oheň na dvoře, který ani nestihnul přes noc vyhasínat,...