Srdečně Vás zveme na zážitkový seminář   

" V síti Života" 

23.-25. března 2018

Seminář přináší praktické nástroje pro cestu osobní transformace v souladu s přírodou: od pocitu nedostatku k vděčnosti, od bolesti k soucitu a sebevyjádření, od oddělenosti k propojení se vším živým, od bezmoci k tvořivému činu.

Budeme pracovat s léčivým pohybem, tancem, tělesnými zdroji, s tvořivými živly a symboly v našem těle i v přírodě.

  • prohloubíme vnímavost prostřednictvím smyslů a rozvineneme intuici
  • odneseme si nástroje, které můžeme pěstovat v běžném životě a
    vyživovat tak sebe i okolní svět
  • objevíme a posílíme vlastní zdroje k celistvosti a harmonii v našich životech
  • vyladíme a propojíme dvě těla – lidské a planetární, jehož jsme součástí
  • spojíme se se Zemí a naší rolí v proměně světa na místo, v jakém si přejeme žít

Seminář se inspiruje “metodou, která obnovuje spojení” ekofilozofky, aktivistky, vědkyně a buddhistky Joanny Macyové (www.workthatreconnects.org).

Provázejí Kateřina Fojtíková a Miluška Hazuchová, taneční a pohybová terapeutka, ekopedagožka

/ www.tanecvnas.cz /

přihlášky: miloslava.gloria@gmail.com  

Cena 2.800 Kč zahrnuje lektorné, organizaci, materiály, pronájem a stravu (cena ubytování se liší dle Vašich požadavků – domluvíme individuálně)

 

Kurz koordinátorů Lesních mateřských školek

Druhý únorový víkend 9. - 11.2. 2018 bude v Ekocentru Loutí věnován lesním mateřským školám.

Již po čtvrté se díky Asociaci lesních mateřských škol u nás sejdou lektoři a pedagogové z lesních mateřských škol a dětských skupin. V rámci pravidelného cyklu seminářů se lidé z LMŠ budou vzdělávat a vybrušovat svoje pedagogické a manažerské schopnosti a dovednosti.

Na kurz je možno se přihlásit zde  

 

 Země získala další "Strážce", kteří  o ni budou vědomě pečovat.

Druhý listopadový týden se v našem ekocentru usídlila mezinárodní  Základní škola  U vrbiček z Prahy 4. Přijeli k nám na školu v přírodě s enviromentálním programem "Ochutnávka Strážců Země". Děti si během třídenního programu osvojili základní principy toku energií a materiálů v přírodě. Prožili si propojenost jednotlivých organismů v potravním řetězci. Zjistili, že vše je složeno ze základních stavebních jednotek "zeměkousků", které se mění a recyklují v principu koloběhu látek v přírodě. Poznali svoji  oblíbenou vůni lesa a našli střípky duhy v jednotlivých přírodninách. Dětem se program velice líbil a těší se, až budou moci na jaře dorazit na pokračování programu "Strážci Země".

Dožínkové slavnosti v Ekocentru Loutí

Poslední neděle v září byla v ekocentru ve znamení dožínkových slavnosti. I přes to, že nebylo moc pěkné počasí přišlo se na naše slavnosti podívat několik desítek dětí i dospělých. Program byl pestrý, s ukázkou tradičních řemesel a přírodního stavitelství. V průběhu slavností proběhla dvakrát komentovaná prohlídka ekocentra s vysvětlením principů, které využívá nízkoenergetický  dům a také ukázkami přírodních izolačních materiálů.  Dále si návštěvníci mohli vyrobit ošatku na chleba, panenky z kukuřičného šustí, namlít celozrnnou mouku na kamenném mlýnku na obilí, vylisovat jablečný mošt a nebo si ztlouct v pravé  dřevěné ruční máselnici máslo. Nechyběl pravý domácí kváskový chléb, dýňové dobroty, čerstvý jablečný mošt a drobné vegetariánské občerstvení. 

Výukový program Náš Dvůr si našel i dospělé účastníky

Na konci září si v našem ekocentru objednali výukový program "Náš Dvůr" účastnice z mezigeneračního setkání žen. V ekocentru jsme babičkám, matkám a dcerám ukázali, jak se zpracovávalo přírodní textilní vlákno, vyzkoušely si jednoduchý tkalcovský stav a také moštovaly  podzimní jablíčka. Enviromentální vzdělávání nemusí být zdaleka aplikováno pouze pro děti. Účastnice programu byly velice nadšeny a těší se na další program. 

Ekocentrum Loutí získalo konečně svoji tvář

V pátek 11. srpna dostalo Ekocentrum Loutí velkou příležitost. Díky velmi prospěšné akci Na jedné lodi, kde se neziskový svět propojuje z byznysovým světem jsme navázali spolupráci se zakladatelkami projektu Hero Clan. Tento projekt pomáhá zajistit neziskovým organizacím profesionály v různých oborech a propůjčit je na jeden den pro potřeby spolků. Ekocentrum Loutí využilo a otestovalo tento projekt. Potřebovali jsme namalovat logo Ekocentra na vstupní zeď a to se povedlo na jedničku. Myslím, že můžeme shrnout, že spolupráce byla úspěšná.

Od domluvení k činu neuběhlo příliš času a vše se zdařilo. Děkuji tímto i realizátorovi loga - sprejerovi Tomášovi Dontovi z ArtWise. Věříme, že Heroclan je perfektní nápad a naše ekocentrum si ověřilo, že funguje moc dobře.

Rádi bychom služby Heroclanu využili i do budoucna a brzy pošleme další poptávku. Děkujeme holkám z Heroclanu, že dělají smysluplnou práci, která pomáhá potřebným. Podívejte se na foto a někdy se přijeďte na nás podívat.

Dětský klub Dešťovka v Ekocentru Loutí

13. června k nám do ekocentra zavítal neveklovský dětský klub Dešťovka. Ekocentrum mělo pro předškolní děti připravený program "Když objímám strom", zdravou svačinku a výborný oběd. Program pomocí hudby, aktivního hraní na hudební nástroje a pohybových aktivit děti naučí vnímat strom jako živou bytost. Strom je bytost která dýchá, je moudrá a může být náš kamarád a rádce. 

Přijeďte s mateřskou školou, dětskou skupinou nebo lesní školkou k nám do Ekocentra na jednodenní nebo vícedenní program. Určitě se Vám bude u nás líbit. Více v záložce Naše nabídka - pro školy

Škola v přírodě v Ekocentru Loutí - ideální místo pro vaše děti

29. 05.- 02. 06. 2017
Třeťáci Waldorfské sekce ze Základní školy Dědina strávili poslední květnový týden v našem Ekocentru Loutí.
Týden plný slunce, koupání ve slapské přehradě, pozorování orlů mořských a vůně heřmánku, to vše a ještě více zažili děti z pražské školy.  Ekocentrum Loutí dětem nabídlo nejen komfortní bydlení v nově zařízené budově ekocentra s výbornou domácí a zdravou kuchyni našich kuchařů, ale také absolvovali část výukového programu Náš Dvůr, kde se dozvěděli jak se získávalo a zpracovávalo textilní vlákno na výrobu oděvů, plátna, lan a provazů z rostliny konopí setého.
 
Děti si sami vyzkoušeli, jak v minulosti nebylo snadné získat vlákno na přízi, nebo vyrobit provaz. Ochutnali konopná semínka a olej a zjistili co je to pazdeří. Zábavnou a naučnou formou a vlastní zkušeností si prožili, že nic není samozřejmost a vše čím se obklopujeme vychází z Matky přírody. Dětem se v ekocentru moc líbilo a za to jsme moc rádi. 
Budeme se těšit na další školu, která přijede ochutnat esenci našeho Ekocentra a  našich výukových programů. 
Krásné léto Vám přeje tým Ekocentra Loutí.

29. května 2017: Seznamte se s novými Strážci Země! 

Školní výlet ZŠ Krhanice - ochutnávka programu "Strážci Země"
 
Minulý týden se v Ekocentru Loutí sešlo 17 sedmáků z krhanický základní školy, kteří se stali učedníky Strážců Země. Dětem byli ve výukovému programu odkryty základní principy koloběhu látek a energii v ekosystémech a získali kód k propojení se Zemí. Počasí nám moc přálo a všichni byli spokojeni. 
 
Jedineční prožitkový program Ekocentra Loutí, Strážci Země napomáhá k navrácení zájmu děti i dospělých o přírodu jako takovou. Umožňuje nám naladit se na své orientační a pozorovací schopnosti v krajině a přirozeně vnímat přírodní prostředí jako zdroj informací a poznání.
 
Děkujeme dětem za návštěvu u nás!
 
Podívejte se na naše výukové programy aktuální program přijeďte k nám, ekocentrum je zde pro vás!
strazci

Masopustní veselice v Ekocentru Loutí 4.března 2017

První březnovou sobotu se do Ekocentra Loutí sjelo několik desítek rodin s dětmi na masopustní veselici, průvod a hostinu. Program Masopustu byl velmi pestrý. Po vydařeném masopustním průvodu obcí Loutí a utopením basy v místním rybníku, si návštěvníci ekocentra užili divadelní představení "O neposedných kůzlátkách" v podání divadla Pruhované panenky . Mezi tím, co byly děti uhranuty divadelním představením a kreativními dílničkami na tvorbu loutek, si rodiče a ostatní účastníci poslechli přednášku o masopustních tradicích od Jana Víta Trčky, člena národopisné komise Asociace muzeí a galerií ČR a užili dudácké folklorní vystoupení manželů Janečkových z Janečkovi dudácké školy Praha. Děkujeme, že jste všichni dorazili na náš program a podpořili tak Ekocentrum Loutí a jeho aktivity.

Zima v ekocentru Loutí

Masopust Ekocentrum Loutí 4. března 2017

První březnovou sobotu se do Ekocentra Loutí sjelo několik desítek rodin s dětmi na masopustní veselici, průvod a hostinu. Program Masopustu byl velmi pestrý. Po vydařeném masopustním průvodu obcí Loutí a utopením basy v místním rybníku, si návštěvníci ekocentra užili divadelní představení „O nezbedných kůzlátkách“ v podání divadla Pruhované panenky . Mezi tím, co byly...

Zima Ekocentrum Loutí 2016/2017

V krutých, ale krásných zimních dnech se připravujeme na zahájení prvních jarních prací v ekocentru. Topíme a připravujeme programy pro školy i veřejnost, aby se u nás všichni mnoho věcí dozvěděli, naučili, prožili a svými zkušenostmi z Loutí obohacovali své okolí, kamarády, rodiče i prarodiče, učitele a uředníky. No prostě máte se na co těšit,...

Zabydlujeme a sázíme bylinky

Máme souhlas s užíváním!

Tak jsme po odstranění nedostatků z kolaudační prohlídky získali souhlas s užíváním! Je to tedy důležitý moment a můžeme začít s provozem. Proběhla již také úspěšně první testovací víkendová akce pro 25 lidí.

Před kolaudací

30.8. nás čeká kolaudace, držte nám prosím palce ať proběhne vše hladce. Díky.

Stavba v květnu

I v květnu stavba rychle postupuje a je již vidět mnoho dokončených částí.

Šťastné Česko a Deepak Chopra

Minulý týden ve středu a ve čtvrtek jsme navštívili dvě akce, den na podporu hrubého domácího štěstí Šťastné Česko a seminář Deepak Chopra – The Soul Of Leadership. Měli jsme možnost na obou akcích prezentovat Ekocentrum Loutí a Projekt Restart. Tímto velmi děkujeme organizátorům za možnost se na akcích prezentovat! S nadací Šťastné Česko budeme...

Jak to vypadá na stavbě v dubnu.

Stavba ekocentra pokračuje velmi rychle, každým dnem jsou vidět změny. Pokračuje se v montáži fasádních palubek a tak stavba začíná již dostávat finální podobu. Dokončuje se konstrukce krovu v místě průniku obou budov.

Vila

Pronajímáme si krásnou vilku v zadní části Loutí! Nechť je místem, kde se i během podzimu a zimy můžeme ve větším počtu setkávat a společně tvořit.

Vyklízení

Přišel leden 2015 a věci se začaly hýbat. Dvě maringotky nám poskytly příjemné zázemí pro práce, které bylo třeba z naší strany udělat, než nastoupí stavební firma. Kolem celé stavby, tedy i mezi statkem a maringotkami vyrostl plot, jsme trochu jako v ZOO. Pepa sledoval, jak oheň na dvoře, který ani nestihnul přes noc vyhasínat,...